O blogu

 

 

www.lalla.pl to blog o wędrówkach i smakowaniu świata. Opowieści o tym, jak niesamowicie upływa czas w drodze - w Afryce, Azji, Europie i na Bliskim Wschodzie - i o tym, że po powrocie podróż się nie kończy, a trwa dalej.

...w Nie-Codzienności.

I o tym właśnie jest moja blogowa opowieść, którą snuję tu od 5 lat, a która wyróżniona została Syndykatem (blox.pl) i zaliczona do pierwszej dziesiątki najlepszych blogów związanych z Gdańskiem (Blog Forum 2011) .

W latach 2007-2008 pisałam tu o Afryce, Saharze i Nomadach, z którymi w tamtym czasie mieszkałam łącznie pół roku. Pojawiały się też wtedy inne kraje, a pod koniec 2008 roku relacjonowałam moją podróż autostopem przez Rosję i Kazachstan do Indii i Nepalu, gdzie samotnie spędziłam 2 miesiące.

Kolejne lata - kolejne kraje. Opowieści z Bliskiego Wschodu, Maroka, Mołdawii, Azji, całej Europy. Dwa miesiące relacjonowane na bieżąco z Malezji i Indonezji.

Około 50 krajów.

Ale nie tylko to składa się na treść bloga.

Bo podróż nie kończy się w chwili powrotu, ale trwa dalej. I o tym właśnie piszę w dziale Nie-Codzienność. O moim życiu tu - w Gdańsku, w Trójmieście. O miejscach, jakie odwiedzam w okolicy bliższej i dalszej. O podróży, która nigdy się nie kończy - która zmienia i pozwala odkrywać świat, również ten codzienny, wciąż na nowo. I w końcu o byciu Obywatelką Świata.

Stąd też od niedawna nowy dział na blogu - FOODIE. O smakowaniu świata w kulinarnym wymiarze i miejscach z jedzeniem związanych.

Międzykulturowość - to fascynuje mnie od lat. Podróż, wędrówka, czerpanie z życia pełnymi garściami, bycie blisko ludzi różnych kultur, poznawanie zwyczajów, rytuałów. Smakowanie świata w jego pełnym wymiarze. Wieczne nienasycenie.

...Enjoy it!:)

Zapraszam.

Lalla