Kategorie: Wszystkie | Afryka | Azja | Bliski Wschód | Europa | FOODIE | Nie-Codzienność
RSS

Bliski Wschód

piątek, 18 września 2009
Tak właściwie czas już opisać ostatni etap podróży - powrót z Turcji do Polski.
wtorek, 25 sierpnia 2009
Najpiękniejsza na świecie - mówią o niej. Pełna nieograniczonych możliwości, różnorodna. Przyciągająca jak ogień, relaksująca jak woda. Nie pozwala o sobie szybko zapomnieć. Wadi Ram!
środa, 19 sierpnia 2009
Bo to oni są najważniejsi w czasie tej mojej podróży i to ku nim właśnie kieruje się szczególnie moja uwaga.
...gdzie łóżkiem jest ziemia, a dachem niebo jest!"
sobota, 15 sierpnia 2009
To już drugi wpis wrzucony tu dzisiaj - tym samym nadrabiam. Zdjęcia do wpisów będę dodawać sukcesywnie w odnośniku galeria na www.beatajakuszewska.pl Tymczasem do rzeczy:) Kalat al Hasn to małe miasteczko ulokowane na wzgórzu, dosięgające mieszczącego się na byłym kraterze wulkanu zamku Crac des Chavalier; zamku pamiętającego dwa wieki krwawych bitew arabskich, odbudowanego w 1271 roku przez sułtana Al Zaher Baybars.
Tym razem moja podróż wiedzie drogą lądową do Syrii, dokąd dojedziemy autostopem razem z Łukaszem, a następnie... No właśnie! Nastawiam się na totalną spontaniczność. Jestem przygotowana na to, że zawitam gdzieś w Afryce, ale i na inne miejsca. Gdzieś pokieruje mnie los:) To lubię w życiu najbardziej - gdy samo się wydarza w najpiękniejszy z możliwych sposobów!
środa, 05 sierpnia 2009
Po wojażach po Holandii, Francji i Belgii, odwiedzinach we Wrocławiu i Mińsku, dniach wypełnionych gościnnością przyjaciół, bliskich, ale i tych nieznajomych, a potem balandze Woodstockowej, ruszam dziś do Warszawy po wizę, a następnie w kierunku Syrii. Co dalej - życie pokaże:) Do szybkiego przeczytania:)