Kategorie: Wszystkie | Afryka | Azja | Bliski Wschód | Europa | FOODIE | Nie-Codzienność
RSS
czwartek, 26 maja 2011
Arawan to mała wioska na Saharze w Mali, która dla Nomadów znaczy tak wiele, a w której zatrzymywały się karawany w drodze z Maroka do Timbuktu. To też tytuł znanej nomadzkiej piosenki - tutaj w wykonaniu zespołu Tineriwen, który podbija kolejne kraje. I ta piosenka zaczarowała mnie szczególnie - treścią i uczuciem, jakie w sobie mieści. Zapraszam do posłuchania fragmentu mojego nagrania z M'Hamidu (spontanicznie śpiewał i tańczył Mohammed) oraz wersji zespołu Tineriwen.
piątek, 20 maja 2011
Trafiłam właśnie na filmik zmontowany ze zdjęć z Festiwalu Nomadzkiego w marcu 2008 w M'Hamidzie. Jakież było moje zdziwienie, gdy zobaczyłam tam siebie:)
piątek, 13 maja 2011
Tym razem zapraszam wraz z Tribi Sun;) na festiwal, który potrwa przez piątek i sobotę - 13 i 14 maja. Wraz z moim pokazem i opowieściami o Nomadach zostałam tam zaproszona na sobotni wieczór. Zapowiada się rewelacyjnie - inaczej zresztą by być nie mogło przy tak niesamowitych organizatorach! Więcej informacji: http://www.festiwalpodrozniczy.byd.pl/
czwartek, 12 maja 2011
Z Marrakeszu poleciałam do Hiszpanii, by spędzić tam jedną dobę.
wtorek, 10 maja 2011
Marrakesz raz jeszcze.
Kolejny raz już jestem w Sidi Ifni – i nadal zachwycam się tym małym miasteczkiem.
środa, 04 maja 2011
O tym, co się w drodze przydarza.
wtorek, 03 maja 2011
Z Zagory kierowca autostopowy podwozi mnie do Warzazatu, a stamtąd najpierw z pobożnym muzułmaninem z Francji, a potem bezbożnym kierowcą rozklekotanego tira docieram do Taolilione, królestwa szafranu.
niedziela, 01 maja 2011
„W takiej, w takiej ciszy, wszystkie gwiazdy na niebie policzę…” – pod saharyjskimi gwiazdami przypomniały mi się te słowa piosenki, którą usłyszałam gdzieś bardzo dawno temu.